עיצוב חלל קטן

בחלל קטן מלאכת התכנון מלווה ביצירתיות ללא מעצורים.

בכדי ליצור אשליה של גודל ומרווח כל האמצעים כשרים. העין שלנו מסייעת למוח לקלוט את המצב בסביבה. ולכן, חלל קטן ועומס נוכל לדמות לשילוב של שמן ומים! חלל קטן דורש מינימליסטיות. התנועה שלנו במרחב צריכה להיות זורמת ונינוחה, פיזית ובעיניים שלנו. הרכות בחללים אלו מקבלת דגש. יש בינינו שתחושת ההימצאות בחלל הקטן “סוגרת” עליהם, הם מרגישים משהו בתוכם בחלל שכזה. הרכות תצמצם במידה ניכרת את ההשפעה וההרגשה ככלל. 

הקירות להם תפקיד משמעותי, הם תוחמים חלל, אך הם התחושה הראשונה שלנו בהרגשה אל מול הסגור והצפוף. ישנן דרכים רבות ומגוונות ליצירת תיחום: כמו זכוכית או מחיצות, מיד נרגיש בהבדל. אם אין לנו אפשרות להוריד קירות, נבדוק אפשרות להוריד חצאי קירות, אם לא, נצטרך שק של אשליות. 

אשליה אופטית, אבל בואו קודם נקרא מה אומר המונח. “אשליה אופטית (תעתועי ראייה) היא סוג של אשליה המאופיינת בתפיסה חזותית מוטעית של תמונה או צורה. מידע חזותי נאסף בידי העין ומתורגם על ידי המוח. אולם, ישנן דרכים להטעות את המוח, ולגרום לו לתפוס דבר מה באופן מסוים או בצורה מסוימת, על אף שאיננו כזה”.

נוסיף כי חלל קטן דורש אור. כמות האור בחלל ישפיע משמעותית על תפיסת החלל בעין שלנו. אור יודע לתת לנו אשליה של גודל ולכן דגש רב יינתן לכמות, לסוג ולמיקום נבון ונכון. ככל שניצור פינות מוארות, גופים מרחפים המלווים גם הם בתאורה, נקבל את האפקט המדויק. חלל קטן שהינו גם נמוך, צריך יותר תאורה מלאכותית. חלל גבוה ייבחן באפשרויות של הרחבת האור הטבעי. 

צבעים, בחלל קטן המשחק בצבע מקבל תשומת לב יתרה. חלוקה של חלל באמצעות צבע על קירות, תיצור תחושה של מרחב. שילוב צבעים, בחומרים שונים, פרוסים בחלל, יעניקו חם ויחברו אותנו למקום. 

ריהוט, הגודל כן קובע. ולא רק הגודל. רהיטים מרחפים, רהיטים עם רגליים דקות, הניתוק בין הרהיט לרצפה, הצבע הנכון יתנו לנו תחושת גודל. ככל שנראה יותר רצפה ייראה החלל גדול יותר. זה המקום לשים לב לנגרות בבית, לבחור ולהתאים בדיוק למידה, ניצול אופטימלי של חללים קטנים לפונקציונאליות מרבית.

טקסטיל, וילונות. בדים נשפכים, מתקרה לרצפה.
וגולת הכותרת, מראות!

בהצלחה! ♥

מאמרים נוספים:

פריסות ריצוף וחיפוי מאפשרות לספור אריחים ולוודא שהכמות שהוזמנה אכן תואמת את דרישות החלל וכמות החיתוכים.

צבעים, בחלל קטן המשחק בצבע מקבל תשומת לב יתרה. חלוקה של חלל באמצעות צבע על קירות, תיצור תחושה של מרחב.

אם נבין שלפני העיצוב ישנו שלב התכנון. שהוא אבן היסוד. ורק תכנון מורכב, מוקפד ומדויק ימנע מאתנו שגיאות, בזבוז זמן וכסף.

0
טופס הצעת מחיר
טופס הזמנה ללקוח קיים

הרשמו למועדון הלקוחות שלנו

ותהנו מהטבות מיוחדות ובלעדיות ללקוחות VIP

דילוג לתוכן